Ing. arch. František Bílek,

architekt

Touha vymýšlet, objevovat a realizovat originální řešení je mottem mého života.

Téměř vše hmatatelné na naší planetě bylo již objeveno. Nezbývá než se ponořit do oceánu představ a nápadů a pokusit se některé z nich zrealizovat a přispět tak k obohacení rozmanitosti okolo nás. Jedním z nejlepší prostředků, jak toho dosáhnout, je pomocí architektury a designu. To je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl být architektem. A jako správný odborník jsem si tuto profesi chtěl doslova osahat od jejich základních kamenů a cihel. Moje první brigády probíhaly na různých stavbách, kde jsem získal možnost pochopit, jak se které materiály chovají a jak s nimi mohu pracovat. Díky této praxi jsem mohl jednoduše přejít k teorii a vybral jsem si studium architektury s technickým zaměřením.

Povahově bych se definoval jako kritický realista s optimistickou vizí. Věřím, že všechno jde, jen když se chce. Pouze si musíme zvolit správnou cestu a dopravní prostředek. Ve svých návrzích rád kombinuji nejmodernější technologie s tradičními materiály, především se dřevem.

Věřím, že vše jde lépe s úsměvem na tváři a hlavně v mysli. Nejlepším pomocníkem k vytvoření dobré nálady je především moje rodina a přátelé, se kterými se snažím trávit většinu volného času. Nekonečné představy návrhů expozic a architektury všeho druhu rád přerušuji při sledování kvalitních filmů nebo degustaci netradičních nápojů a jídel.

Email:fbilek (zavináč) exponex.cz

Tel.:+420 602 655 209